TED Bandırma Koleji – TED BANDIRMA KOLEJİ

TED Bandırma Koleji


Türkiye sathına yayılmış K12 okullarında yaklaşık 32 bin öğrencisi ve 4 bin eğitim personeli, üniversitesi, düşünce kuruluşu ve diğer yapılarıyla eğitim alanında köklü, büyük ve eşi benzeri olmayan bir camianın 41. temsilcisidir.

Eğitim öğretim programlarını TED’in geliştirdiği, öğretmen alımlarının TED tarafından gerçekleştirildiği, öğretmenlerin sürekli mesleki ve kişisel eğitime tabi tutulduğu, fark yaratan eğitim öğretim anlayışına sahiptir.

Çocuğunuzun ana dili gibi yabancı dil konuştuğu, akademik başarı elde ettiği, sosyokültürel ve sportif alanlar da dahil olmak üzere bütüncül formasyona sahip olduğu, hayata başlarken geniş mezun ağını kullanabildiği bir okuldur.

Eğitim alanında Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Türk Eğitim Derneğinin Bandırma’daki meşalesi TED Bandırma Koleji, 2022-2023 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul düzeylerinde eğitime başlayacak olmaktan gurur duymaktadır.

Bir K12 okulu olan TED Bandırma Koleji, güçlü akademik kadrosu ile 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış nesiller yetiştirmek üzere tüm yaş gruplarında yabancı dil, bilim, teknoloji, matematik ve sanat başta olmak üzere çeşitli alanlarda farklılaştırılmış ayrıcalıklı eğitim programları sunmak üzere tasarlanmıştır.TED Bandırma Kolejinde bireysel farklılıkların dikkate alındığı, öğrenci merkezli, ulusal değerleri esas alan, evrensel bakış açısına sahip, yabancı dil eğitiminin gerekliliğine inanan, akademik, sosyal ve fiziksel gelişimi destekleyici ortamlar sunan, TED’e özgü geliştirilmiş programlar ile uluslararası uygulamaların bütünleştirildiği, pozitif disipline dayalı, dinamik ve yenilikçi bir eğitim öğretim anlayışı esastır.

TED Bandırma Kolejinde yaşam temelli ve öğrenciyi merkeze alan eğitim öğretim olanakları ile milli değerleri özümseyen ve dünya vatandaşlığı bilinci geliştirmiş, etik değerlere sahip, bilimsel düşünen, ülke ve dünya sorunlarına karşı farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yüksek, yabancı dil bilen ve yaşamında etkili bir şekilde kullanabilen, araştırmayı ve yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen, üretken, yaratıcı ve girişimcilik becerileri gelişmiş, teknoloji çağının gerekliliklerine ve yeterliliklerine sahip, kültür, sanat ve spor alanlarında entelektüel birikimi olan, çevresel ve sosyal sorumluluk bilincine sahip, farklılıklara saygılı, empati kurabilen ve iletişim becerileri kuvvetli bireyler yetiştirilecektir.

Atatürk Köşesi

Ansolon