Yabancı Diller – TED BANDIRMA KOLEJİ

Yabancı Diller

TED Bandırma Kolejinde, kendini İngilizce ifade edebilen, İngilizce okumaktan ve araştırmaktan zevk alan, İngilizce bilgisini başka dersler ve alanlarda da kullanabilen, ulusal ve uluslararası sınavlarda yüksek başarı gösteren bireyler yetiştirilmektedir. TED Çorlu Kolejinde İngilizce dil eğitimi, öğrencilerin dil ve eleştirel düşünme becerileri, öğrenme stilleri göz önüne alınarak ve bilgisayar tabanlı programlar uygulanarak Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programı doğrultusunda K12 bütünlüğünde geliştirilmiştir.

Bu kapsamda yabancı dil okuma, yazma, dinleme ve konuşmayı kapsayan ölçme değerlendirme analizleri yapılır. Bu analizlere göre öğrencilere ihtiyaç doğrultusunda gerek bireysel gerekse küçük gruplar halinde ek çalışmalar gerçekleştirilir.

Alanında uzman Türk ve yabancı öğretmenler tarafından uygulanan yabancı dil programı, şarkı, İngilizce drama gibi çeşitli etkinliklerle zenginleştirilmekte ve bu yolla öğrencilere İngilizceyi sadece eğlenerek ve yaşayarak öğrenme imkanını değil; farklı kültürleri tanıma ve hayat boyu sürecek yabancı dil öğrenme isteğini kazandırma fırsatını da sunmaktadır.

TED Bandırma Koleji Yabancı Diller Bölümü, öğrencilerinin İngilizce’nin yanısıra diğer dilleri de aktif bir şekilde kullanmalarını ve bu dillere ait kültürel farkındalık ve hoşgörü geliştirmelerini hedeflemektedir.

Atatürk Köşesi

Ansolon